Edukacinių filmų katalogas

Žemiau pateikti filmai yra šiuo metu neįtraukti į bendrą filmų repertuarą. Šių  filmų dėka mokiniai supažindinami su įvairiomis kultūrinėmis, gamtos pažinimo, socialinėmis ir kitomis tematikomis. Seansai vyksta mokytojams ir vaikams patogiu metu, kurį galima rezervuoti užpildžius rezervacijos formą. Privatų seansą galima užsisakyti ne mažesnei nei 20-ties mokinių grupei.

Poetas

Tikromis Lietuvos partizanų istorijomis paremtas Giedriaus Tamoševičiaus ir Vytauto V. Landsbergio vaidybinis filmas „Poetas“ – tai jaudinanti juosta apie laisvės troškimą, drąsą priešintis nekenčiamam režimui bet kokia, net ir savo gyvybės kaina. Tai tarsi gyva istorijos pamoka, vaizdingai iliustruojanti pasirinkimą, kurį pokario metais privalėjo padaryti daugybė buvusių nepriklausomos Lietuvos karininkų, studentų, mokytojų bei kitų paprastų šalies piliečių.

Ugdymo sritys: istorija, etika, psichologija, pilietinis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Vesper

Tai įkvepianti režisierių Kristinos Buožytės ir Bruno Samper mokslinės fantastikos istorija.  „Vesper“ – tai filmas apie ateityje gyvenančią 13-metę, kuri po ekosistemos žlugimo bando išgyventi keistame ir pavojingame pasaulyje. Lietuvoje sukurtas mokslinės fantastikos filmas nuoširdžiai nustebins savo emocionalumu.

Ugdymo sritys: socialinis ugdymas, biologija, psichologija, ekologija, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Drugelio širdis

„Drugelio širdis“ jau buvo atrinktas į daugiau nei 20 tarptautinių kino festivalių ir pelnė apdovanojimus Belgijoje bei Prancūzijoje. Filmas pradinių klasių moksleiviams apie draugystę, patyčias. Tai istorija apie ypatingą berniuką Juozapą, kuris slepia didelę paslaptį ir apie draugystę auginančią sparnus!

Ugdymo sritys: etika, psichologija, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

700 Vilniaus metų. Kelionė laiku su prof. Alfredu Bumblausku

„700 Vilniaus metų. Kelionė laiku su prof. Alfredu Bumblausku“ – tai ir įdomus filmas, ir geriausia istorijos pamoka, ir daugybė priežasčių didžiuotis mūsų sostine bei ją kūrusiais protėviais. Kelionė per septynis šimtmečius žadina norą dar daugiau sužinoti apie praeitį ir atsakingiau kurti filmų vertą ateitį.

Ugdymo sritys: istorija, etika, pilietinis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Tigro kelionė Himalajuose

Kartu su tigriuku, kurį pavadina Mukčiu, Balmanis leidžiasi į ilgą kelionę, kurioje laukia nuolatinis slapstymasis, nuovargis kopiant į kalnus, šaltis ir daugybė kitų pavojingų nuotykių. Tačiau Balmanis tvirtai pasiryžęs nesustoti prieš jokias kliūtis ir žūtbūt nuvesti Muktį į jo naujuosius saugius namus.

Ugdymo sritys:  pasaulio pažinimas, socialinis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Lukas

„Koko“ ir „Žaislų istorija“ kūrėjai pristato animaciją visai šeimai „Lukas“. Šis filmas be galo vasariškas, linksmas, nuoširdus ir spalvingas studijos „Pixar“ animacinis nuotykis, kuris dar ir gvildena aktualias socialines temas.

Ugdymo sritys: etika, dorinis ugdymas, meninis ugdymas, pasaulio pažinimas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Erikas Akmenširdis

Vienuolikametis Erikas įsitikinęs, kad jo širdis kaip akmuo. Todėl visai nesijaudina, kad neturi draugų, o tėvai nuolat užsiėmę savais reikalais. Viskas apsiverčia aukštyn kojom, kai Erikas susipažįsta su padauža mergaite Marija. Gyvena ji didžiulėje viduramžių pilyje, kur skraido vaiduokliai, kalba paveikslai ir... labiausiai už viską nemėgsta Eriko! Nes ir jis atsikraustė gyventi į šią pilį, o visų blogiausia tai, kad Eriko tėvai, paveldėję pilį iš tetos Brunhildos, užsimanė senuosius gyventojus iškraustyti. Marija turi slaptą planą – surasti bei išgelbėti savo mamą, kurią prie Afrikos krantų pagrobė piratai ir išvyti Eriko šeimą.

Ugdymo sritys: dorinis ugdymas, meninis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Gražuolė ir Sebastianas. Naujoji karta

Nuotaikinga juosta visai šeimai apie berniuko ir šuns draugystę.
Sebastianas yra eilinis didmiesčio dešimtmetis: nemėgsta mokyklos, krečia išdaigas, važinėjasi riedlente ir leidžia laiką su draugais. Tad motinos sprendimas vasaros atostogų metu jį „iškišti“ senelei ir tetai, gyvenančioms kalnuose, Sebastianui labai nepatinka. Bet ar kas nors klausia dešimtmečio nuomonės?

Ugdymo sritys:  pasaulio pažinimas, socialinis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Lilas, Lilas, krokodilas

Primų šeimai persikėlus į Niujorką, jų sūnus Džošas sunkiai pritampa naujoje vietoje. Tačiau tuomet draugų neturinčio berniuko gyvenimą pakeičia nuostabus atradimas: savo naujojo namo palėpėje jis aptinka krokodilą!
Po pirmojo išgąsčio paaiškėja, kad šis krokodilas visiškai nepavojingas. Jis vardu Lilas, labai mėgsta ikrus, maudytis vonioje ir turi nuostabų balsą! Taip prasideda ypatinga draugytė ir nepamirštamas jų nuotykis.

Ugdymo sritys: dorinis ugdymas, meninis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Mumijos

Po Egipto piramidėmis slypinčiame požeminiame mumijų mieste gyvena Tutas, meistriškai vairuojantis karietas (senovinis mumijų sportas, iš kurio išsivystė Formulė-1). Faraonui įsakius, Tutas privalo vesti princesę Neferę (nors nė vienas iš jų netrykšta simpatija vienas kitam), į vestuves privalo atsinešti imperatoriškąjį žiedą, kuris lyg tyčia... dingo.

Ugdymo sritys: dorinis ugdymas, meninis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Detektyvas Sanis

Sveiki atvykę į vabzdžių pasaulį. Vorai čia yra policininkai, o bet kuris kitas vabzdys gali būti blogiuku. Detektyvas Sanis yra vienas geriausių kovotojų su tamsos jėgomis. Nuotykiai ir pavojingiausios misijos prasideda, kai skrydžio į San Franciską metu yra padaromas nusikaltimas. Žinoma, Detektyvas Sanis imsis šio painaus reikalo ir teisingumas, bei draugystė tikrai nugalės.

Ugdymo sritys: dorinis ugdymas, meninis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Mauricijus Puikusis

Terry Pratchett sukurtas personažas Miauricijus Puikusis yra be galo populiarus visame pasaulyje. Autorius yra pardavęs daugiau nei 100 000 000 savo knygų egzempliorių. Pagaliau ir Lietuvos mažieji padaužos turės galimybę pažinti šį patrakusį pūkį. Kam šiam katinui reikalingi batai, jeigu jis ir taip PUIKUSIS!

Ugdymo sritys: dorinis ugdymas, meninis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Petsi iš Argo

Pasirodo Senovės Graikija garsi ne tik Jasono ir argonautų žygdarbiais. Olimpo dievų rūstybę užsitraukę miesto gyventojai, sulauks netikėtų gelbėtojų – drąsios pelytės Petsi, katino Semo ir būrio jų draugų. Senų senovėje, kai buvo kuriamos legendos, Graikija garsėjo keistomis būtybėmis ir įvairiais stebuklais. Petsi komandos nuotykiai tikrai nebus nuobodūs – netrūks nei pavojų, nei naujų draugų. 

Ugdymo sritys: dorinis ugdymas, meninis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Kakė Makė: mano filmas

Vaikų ir tėvų mylima Kakė Makė, iki šiol labiausiai žinoma iš nuostabių knygų istorijų, kviečia jus patirti naują nuotykį – pristato laukiamiausią lietuvišką animacinį filmą visai šeimai „Kakė Makė: MANO FILMAS“. Nesvarbu, namie pūpso visa kolekcija Kakės Makės knygų ar esate perskaitę tik vieną – 5-metės mergaitės galia kurti ir valdyti milžinišką vaizduotės visatą padarys įspūdį ir mažam, ir dideliam.

Ugdymo sritys: dorinis ugdymas, meninis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

DC Superaugintinių lyga

Supermenas, Betmenas ir kiti superherojai pasaulį gelbėjo ne vieną ir ne du kartus – tai žino visi. Šiek tiek mažiau žinomas faktas, kad beveik visi superherojai namuose turi mielus augintinius, kurie supergaliomis ne ką tenusileidžia savo šeimininkams. Pavyzdžiui, Supermenas daugybę žygių atliko su savo skraidančiu šuneliu Kripto.

Ugdymo sritys: dorinis ugdymas, meninis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Jaunasis vadas Vinetu

Jaunasis Vinetu negali susitaikyti su mintimi, kad visos genties padėtis tapo sunki - dėl paslaptingai dingusių bizonų gręsia badas. Dvylikametis vyriausiojo vado sūnus laiko save didingu kariu, tačiau jo tėvas mano, kad berniukas dar turi išmokti kontroliuoti savo karštą charakterį ir prisiimti atsakomybę už kitus. Siekdamas įrodyti tėvui, kad šis klysta, Vinetu nieko nelaukęs kartu su paslaptingu nepažįstamuoju leidžiasi į pavojingą, nuotykių kupiną žygį. Istorija pasakoja apie dar jauną Vinetu, kuris kelionės metu sužino, kas yra tikra draugystė, ištikimybė ir drąsa, supranta, ko iš tiesų reikia, kad galėtų tapti savo genties vadu.
Tai įkvepiantis ir pamokantis pasakojimas, leidžiantis pasinerti į nuotykių pilną veiksmo sūkurį.

Ugdymo sritys: dorinis ugdymas, meninis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Sengirė

„Sengirė“ yra vieta, kurioje ne tik ištirpsta laiko ribos, bet ir viskas, kas egzistuoja, stiebiasi į amžinybę. Šis filmas nufilmuotas paskutiniuose išlikusiuose senosios girios plotuose Lietuvoje. Poetiškas, ne tipiškas filmas apie gamtą kviečia žiūrovus į begalinę kelionę. Pradedant nuo miško brūzgynų iki vilkų urvų, kylant aukštyn į juodųjų gandrų lizdus ir neriant gilyn į povandeninius miškus, ir sugrįžtant į pakraštį miško, kur gyvena žmogus. Nėra jokio užkadrinio balso, tik beveik apčiuopiami, stiprūs girios ir jos gyventojų garsai bei kamera užfiksuotos magiškos akimirkos.

Ugdymo sritys: Gamtamokslinis, dorinis ugdymas, geografija, bendrosios kompetencijos.

Anonsas