Edukacinių filmų katalogas

Žemiau pateikti filmai yra šiuo metu neįtraukti į bendrą filmų repertuarą. Šių  filmų dėka mokiniai supažindinami su įvairiomis kultūrinėmis, gamtos pažinimo, socialinėmis ir kitomis tematikomis. Seansai vyksta mokytojams ir vaikams patogiu metu, kurį galima rezervuoti užpildžius rezervacijos formą. Privatų seansą galima užsisakyti ne mažesnei nei 20-ties mokinių grupei.

Mėnesinės

Savo žiniomis ir patirtimis apie menstruacijas atvirai ir įdomiai dalijasi medikės, sportininkės, kino žvaigždės, žurnalistės, aktyvistės ir tiesiog moterys. Menstruacijos nuo pradžios iki pabaigos, požiūrio į jas istorija, mokslas, politika ir paslaptys – patraukliai ir šmaikščiai tai išsiaiškinti svarbu ne vien jaunoms, savo ciklą tik pradedančioms moterims.

Ugdymo sritys: biologija, lytinis švietimas, klasės valandėlė, bendrosios kompetensijos.

Anonsas

Irklais per Atlantą

Tikras pasakojimas apie Aurimą Valujavičių, pirmąjį lietuvį, kuris niekieno nepadedamas leidosi į vieną didžiausių savo gyvenimo iššūkių - 8500 km kelionę per Atlantą irkline valtimi „Lituanica“, siekiant paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metines.

Ugdymo sritys: socialinis ugdymas, psichologija, ekologija, bendrosios kompetensijos.

Anonsas

Baltoji paukštė

Įkvepiantis filmas pagal to paties pavadinimo knygą, kurios autorės R.J.Palacio bestseleris „Stebuklas“ taip pat tapo populiariu kino filmu. Filme vaidina Oskaro laureatė Helen Mirren
bei Gilian Anderson Filmo režisierius Lietuvos žiūrovams žinomas dėl filmų „Gyveno kartą Oto“ bei „Niekados šalies beieškant“. Tai susimąstyti verčianti, įkvepianti ir širdį gerumu pripildanti istorija.

Ugdymo sritys: istorija, etika, gyvenimo įgūdžių
lavinimo pamokos, klasės valandėlė

Anonsas

Vesper

Tai įkvepianti režisierių Kristinos Buožytės ir Bruno Samper mokslinės fantastikos istorija.  „Vesper“ – tai filmas apie ateityje gyvenančią 13-metę, kuri po ekosistemos žlugimo bando išgyventi keistame ir pavojingame pasaulyje. Lietuvoje sukurtas mokslinės fantastikos filmas nuoširdžiai nustebins savo emocionalumu.

Ugdymo sritys: socialinis ugdymas, biologija, psichologija, ekologija, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Drugelio širdis

„Drugelio širdis“ jau buvo atrinktas į daugiau nei 20 tarptautinių kino festivalių ir pelnė apdovanojimus Belgijoje bei Prancūzijoje. Filmas pradinių klasių moksleiviams apie draugystę, patyčias. Tai istorija apie ypatingą berniuką Juozapą, kuris slepia didelę paslaptį ir apie draugystę auginančią sparnus!

Ugdymo sritys: etika, psichologija, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Tigro kelionė Himalajuose

Kartu su tigriuku, kurį pavadina Mukčiu, Balmanis leidžiasi į ilgą kelionę, kurioje laukia nuolatinis slapstymasis, nuovargis kopiant į kalnus, šaltis ir daugybė kitų pavojingų nuotykių. Tačiau Balmanis tvirtai pasiryžęs nesustoti prieš jokias kliūtis ir žūtbūt nuvesti Muktį į jo naujuosius saugius namus.

Ugdymo sritys:  pasaulio pažinimas, socialinis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Lukas

„Koko“ ir „Žaislų istorija“ kūrėjai pristato animaciją visai šeimai „Lukas“. Šis filmas be galo vasariškas, linksmas, nuoširdus ir spalvingas studijos „Pixar“ animacinis nuotykis, kuris dar ir gvildena aktualias socialines temas.

Ugdymo sritys: etika, dorinis ugdymas, meninis ugdymas, pasaulio pažinimas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Gražuolė ir Sebastianas. Naujoji karta

Nuotaikinga juosta visai šeimai apie berniuko ir šuns draugystę.
Sebastianas yra eilinis didmiesčio dešimtmetis: nemėgsta mokyklos, krečia išdaigas, važinėjasi riedlente ir leidžia laiką su draugais. Tad motinos sprendimas vasaros atostogų metu jį „iškišti“ senelei ir tetai, gyvenančioms kalnuose, Sebastianui labai nepatinka. Bet ar kas nors klausia dešimtmečio nuomonės?

Ugdymo sritys:  pasaulio pažinimas, socialinis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Jaunasis vadas Vinetu

Jaunasis Vinetu negali susitaikyti su mintimi, kad visos genties padėtis tapo sunki - dėl paslaptingai dingusių bizonų gręsia badas. Dvylikametis vyriausiojo vado sūnus laiko save didingu kariu, tačiau jo tėvas mano, kad berniukas dar turi išmokti kontroliuoti savo karštą charakterį ir prisiimti atsakomybę už kitus. Siekdamas įrodyti tėvui, kad šis klysta, Vinetu nieko nelaukęs kartu su paslaptingu nepažįstamuoju leidžiasi į pavojingą, nuotykių kupiną žygį. Istorija pasakoja apie dar jauną Vinetu, kuris kelionės metu sužino, kas yra tikra draugystė, ištikimybė ir drąsa, supranta, ko iš tiesų reikia, kad galėtų tapti savo genties vadu.
Tai įkvepiantis ir pamokantis pasakojimas, leidžiantis pasinerti į nuotykių pilną veiksmo sūkurį.

Ugdymo sritys: dorinis ugdymas, meninis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas