Edukacinių filmų katalogas

Žemiau pateikti filmai yra šiuo metu neįtraukti į bendrą filmų repertuarą. Šių  filmų dėka mokiniai supažindinami su įvairiomis kultūrinėmis, gamtos pažinimo, socialinėmis ir kitomis tematikomis. Seansai vyksta mokytojams ir vaikams patogiu metu, kurį galima rezervuoti užpildžius rezervacijos formą. Privatų seansą galima užsisakyti ne mažesnei nei 20-ties mokinių grupei.

Poetas

Tikromis Lietuvos partizanų istorijomis paremtas Giedriaus Tamoševičiaus ir Vytauto V. Landsbergio vaidybinis filmas „Poetas“ – tai jaudinanti juosta apie laisvės troškimą, drąsą priešintis nekenčiamam režimui bet kokia, net ir savo gyvybės kaina. Tai tarsi gyva istorijos pamoka, vaizdingai iliustruojanti pasirinkimą, kurį pokario metais privalėjo padaryti daugybė buvusių nepriklausomos Lietuvos karininkų, studentų, mokytojų bei kitų paprastų šalies piliečių.
Galimi išankstiniai seansai nuo vasario 14 d.

Ugdymo sritys: istorija, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Gyveno kartą Oto

Filmas yra sukurtas pagal Fredriko Backmano bestselerį „Gyveno kartą Uvė“, kuris, ekranizuotas Švedijoje 2015 metais, sulaukė visas prognozes pranokusio didžiulio pasisekimo.
Oto (aktorius Tomas Hanksas) – ant viso pasaulio niurzgantis 60-metis. Priežasčių niurzgėti jis, žinoma, turi daugybę: neseniai mirė visą gyvenimą mylėta žmona, po 40-ies metų tame pačiame darbe jį garbingai palydėjo į pensiją, o svarbiausia – aplink vyrą vieni idiotai, trikdantys nusistovėjusią tvarką. Ar bent jau taip atrodo Otui.

Ugdymo sritys: literatūra, socialinis ugdymas, bendrosios kompetencijos

Anonsas

700 Vilniaus metų. Kelionė laiku su prof. Alfredu Bumblausku

„700 Vilniaus metų. Kelionė laiku su prof. Alfredu Bumblausku“ – tai ir įdomus filmas, ir geriausia istorijos pamoka, ir daugybė priežasčių didžiuotis mūsų sostine bei ją kūrusiais protėviais. Kelionė per septynis šimtmečius žadina norą dar daugiau sužinoti apie praeitį ir atsakingiau kurti filmų vertą ateitį.

Ugdymo sritys: istorija, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Pūga prie Mėmelio. Klaipėdos atvadavimo

„Pūga prie Mėmelio. Klaipėdos atvadavimo saga“ – istorinis atkuriamosios dokumentikos filmas su atkurtais vaizdais, įvykiais, herojais iš istoriko prof. Alfonso Eidinto to paties pavadinimo knygos. Tai – įdomiausia istorijos pamoka apie didžiulę reikšmę mūsų valstybės nepriklausomybei, jos ekonomikai ir politikai turėjusiam įvykiui – Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-osioms metinėms, kurias minėsime 2023 m. sausio 15 d.

Ugdymo sritys: istorija, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Drugelio širdis

„Drugelio širdis“ jau buvo atrinktas į daugiau nei 20 tarptautinių kino festivalių ir pelnė apdovanojimus Belgijoje bei Prancūzijoje. Filmas pradinių klasių moksleiviams apie draugystę, patyčias. Tai istorija apie ypatingą berniuką Juozapą, kuris slepia didelę paslaptį ir apie draugystę auginančią sparnus!

Ugdymo sritys: etika, psichologija, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Vesper

Tai įkvepianti režisierių Kristinos Buožytės ir Bruno Samper mokslinės fantastikos istorija.  „Vesper“ – tai filmas apie ateityje gyvenančią 13-metę, kuri po ekosistemos žlugimo bando išgyventi keistame ir pavojingame pasaulyje. Lietuvoje sukurtas mokslinės fantastikos filmas nuoširdžiai nustebins savo emocionalumu.

Ugdymo sritys: socialinis ugdymas, ekologija, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Tigro kelionė Himalajuose

Kartu su tigriuku, kurį pavadina Mukčiu, Balmanis leidžiasi į ilgą kelionę, kurioje laukia nuolatinis slapstymasis, nuovargis kopiant į kalnus, šaltis ir daugybė kitų pavojingų nuotykių. Tačiau Balmanis tvirtai pasiryžęs nesustoti prieš jokias kliūtis ir žūtbūt nuvesti Muktį į jo naujuosius saugius namus.

Ugdymo sritys:  pasaulio pažinimas, socialinis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Enkanto

60-ame „Disney“ animaciniame filme, muzikinėje nuotykių komedijoje „Enkanto“ žiūrovų laukia magiška kelionė į spalvingąją Pietų Ameriką, tarsi į karštą afro-lotynų šventę! Tai – Kolumbijos magijos įkvėptas nuostabus muzikinis pasakojimas apie pasiaukojimą ir narsą.

Ugdymo sritys: dorinis ugdymas, meninis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Lukas

„Koko“ ir „Žaislų istorija“ kūrėjai pristato animaciją visai šeimai „Lukas“. Šis filmas be galo vasariškas, linksmas, nuoširdus ir spalvingas studijos „Pixar“ animacinis nuotykis, kuris dar ir gvildena aktualias socialines temas.

Ugdymo sritys: etika, dorinis ugdymas, meninis ugdymas, pasaulio pažinimas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas