Royal Opera House

1946 metais įkurti Karališkosios operos namai yra viena pirmaujančių pasaulio operos bei baleto trupių. Po vienu stogu apjungianti geriausius operos bei baleto profesionalus, ji yra įsikūrusi žymiajame Kovent Gardeno teatre ir garsėja tiek puikiais tradicinės operos, tiek nepriekaištingais baleto pasirodymais. Operos trupei šiuo metu vadovauja Antonio Pappano, o baleto tradicijas ir modernius žvilgsnius į XIX a. klasiką prižiūri Kevinas O‘Hare‘as.
Repertuaras

Royal Opera House „Bohema“

Paryžius, 1900 m. Neturintis pinigų rašytojas Rudolfas tiki, kad menas yra viskas, ko jam reikia, kol sutinka viršuje gyvenančią vienišą siuvėją Mimi. Taip prasideda laikui nepavaldi meilės istorija, kuri žydi, blėsta ir vėl užsiliepsnoja bėgant metų laikams. Tačiau kol poros draugai Marčelas ir Miuzetė aistringai ginčijasi ir taikosi, Rudolfui ir Mimi grasina didesnė už meilę jėga.

Plačiau

Royal Opera House „Deimantinės metinės“

Renginyje bus demonstruojamas Karališkojo baleto repertuaro platumas ir įvairovė - klasikiniai, šiuolaikiniai ir paveldo kūriniai. Taip pat bus parodytos choreografų Pam Tanowitz, Joseph Toonga ir Valentino Zucchetti trumpametražių baletų pasaulinės premjeros, Karališkojo baleto spektaklio „Keturiems“ premjera, kurį sukūrė meno kolega Christopher Wheeldon, ir George'o Balanchine'o pasirodymas „Deimantas“.

Plačiau

Royal Opera House „Spragtukas“

Prisijunkite prie Klaros ir dalyvaukite žaviame Kalėdų vakare, kuris tampa stebuklingu nuotykiu, kai visi kiti atsigula į lovas. Žavėkitės P. Čaikovskio partitūros genialumu, kai Klara ir jos užburtas Spragtukas kovoja su pelių karaliumi ir aplanko Cukrinių slyvų fėją bei jos princą spindinčioje Saldumynų karalystėje. Peterio Wrighto pamėgtas Karališkojo baleto pastatymas su nuostabiu Julijos Trevelyan Oman sukurtu senoviniu dizainu išlaiko šios šventinės baleto klasikos dvasią ir sujungia pasakos jaudulį su įspūdingu klasikiniu šokiu.

Plačiau

Royal Opera House „Kaip vanduo šokoladui“

Šiuolaikinė meksikiečių magiškojo realizmo klasika - naujo Karališkojo baleto pilnametražio kūrinio pagrindas, kuriame vėl susitinka meno vadovas Christopheris Wheeldonas ir kūrybinė komanda, šokiui sukūrusi „Alisą stebuklų šalyje“ ir „Žiemos pasaką“ - kompozitorius Joby Talbotas ir dizaineris Bobas Crowley.

Plačiau

Royal Opera House „Sevilijos kirpėjas

Laukite širdį virpinančių serenadų, juokingų persirengėlių ir pasaką primenančios pabaigos. Nuo garsiojo kirpėjo įžanginio numerio „Largo al factotum“ su šūksniu "Figaro! Figaro!" iki įžūlios Rozinos arijos „Una voce poco fa“ - Gioachino Rossini komiškoji opera yra siautulingai linksma. Rafaelis Payare debiutuoja Karališkojoje operoje, diriguodamas puikiam tarptautiniam kolektyvui, kurį sudaro Andrzej Filończyk, Aigul Akhmetshina, Lawrence Brownlee ir Bryn Terfel.

Plačiau

Royal Opera House „Turandot“

Puccini partitūroje gausu muzikinių stebuklų (garsioji arija „Nessun dorma“), o Andrejaus Serbano pastatyme remiamasi kinų teatro tradicijomis ir sukuriamas spalvingas senovinio Pekino fantazijos paveikslas. Antonio Pappano diriguoja Annai Pirozzi, atliekančiai pagrindinį vaidmenį, ir Yonghoonui Lee, įkūnijančiam Kalafą.

Plačiau

Royal Opera House „Pelenė“

Pasakojime atsiskleidžia meistriškas choreografo muzikalumas ir nuostabios Prokofjevo partitūros grožis. Teatro, kino, šokio ir operos magija persmelkta kūrybinė komanda suteikia naują atmosferą nežemiškam Pelenės pasauliui, kuriame gyvena fėjos krikštamotės ir moliūgų vežimai, gražuoliai princai ir tikrosios meilės paieškos.

Plačiau

Royal Opera House „Figaro vedybos“

Mocarto komiškos operos istorija, kurioje yra daugybė vingių, nustebins ir pradžiugins kiekviename žingsnyje. Ateikite dėl muzikos ir pasilikite dėl persirengėlių linksmybių, kurios vyksta per vieną beprotišką, permainingą dieną Almavivų namuose. Karališkosios operos muzikos vadovas Antonio Pappano diriguoja išties tarptautiniam aktorių kolektyvui, laikui nepavaldžiame Davido McVicaro pastatyme.

Plačiau

Royal Opera House „Miegančioji gražuolė“

Karališkojo baleto širdyje ir istorijoje „Miegančioji gražuolė“ užima ypatingą vietą. Tai buvo pirmasis trupės spektaklis, parodytas 1946 m. po Antrojo pasaulinio karo vėl atidarius Karališkąjį operos teatrą Kovent Gardene. 2006 m. šis originalus pastatymas buvo atgaivintas ir nuo to laiko džiugina žiūrovus. Frederickas Ashtonas garsiai minėjo Mariaus Petipa'os XIX a. baleto grynąjį klasicizmą kaip asmeninę atmosferinio choreografijos meno ir meistriškumo pamoką. Šis tikras klasikinio baleto repertuaro perlas pakeri žavinga P. Čaikovskio muzika ir puošniais Oliverio Messelio pasakiškais apipavidalinimais.

Plačiau

Royal Opera House „Il Trovatore“

Energingame Adele Thomas pastatyme vaidina Ludovic Tézier ir Jamie Barton, o Verdi pasakojimas perkeliamas į Hieronymus Bosch įkvėptą viduramžių prietarų visatą. Antonio Pappano diriguoja dramatišką Verdi partitūrą, kurioje skamba garsusis "Anvil" choras.

Plačiau